S QR kódy i v matematice

Žáci 7.A v hodině matematiky počítali a plnili úkoly zadané v anglickém jazyce.

Nejen v anglickém jazyce byly schované úkoly pod QR kódy, ale i v matematice. Žáci 7. A měli pod QR kódy schované úkoly týkající se zlomků a desetinných čísel. QR kódy byly opět vylepené po třídě a chodbě školy, k počítání a řešení úkolů měli žáci k dispozici i vlastní kmenovou třídu. Zadání úkolů bylo v anglickém jazyce, žáci do pracovních listů zlomky porovnávali, sčítali a odčítali, násobili a dělili, krátili a rozšiřovali, řešili problémové úkoly, a také pracovali v programu Quizlet.  Pod QR kódy byli také schovaní různí Avataři, kteří anglicky diktovali desetinná čísla, zlomky či nějaký matematický problém. Žáci dle diktátu čísla zapisovali a danou matematickou operaci řešili. Po společné kontrole výsledků žáci vyplnili sebehodnotící dotazník, který si nalepili do svých školních sešitů.