018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

4. A ve "Škole před 100 lety" a na "Nádraží"

V poslední listopadový den se třída 4. A z Litic vypravila na dvě výstavy.

Nejdříve jsme si nemohli nechat ujít výstavu "Nádraží", kde jsme zhlédli všechna vystavená díla naše i našich spolužáků z Růžovky včetně skvělých videí. Poté jsme si na náměstí Republiky zašli k andělíčkovi, na vánočních trzích zazvonili na zvon, pohladili zvířátka a už spěchali  na interaktivní výstavu "Škola před 100 lety". Tam si žáci vyzkoušeli sezení ve škamnách, psaní perem s pomocí inkoustu z kalamáře, při kterém samozřejmě došlo i na kaňky a piják, ale nejvíce všechny zajímalo klečení na hrachu. Na památku dostali překrásné starodávné vysvědčení s vlastním jménem. Výstava v Národopisném muzeu už byla sice ukončena, ale protože se prý na jaře bude stěhovat na statek do plzeňské zoologické zahrady, už teď se těšíme, že se do starodávné třídy ještě znovu podíváme.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587