018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

První ročník vánočního turnaje ve stolním tenise

Ve středu 20. 12. před nástupem na vánoční prázdniny se uskutečnil první ročník vánočního turnaje ve stolním tenise s názvem Pinčes cap“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka.

Začátek turnaje byl stanoven na 14:00 hod a možnost se zúčastnit měli žáci 2. stupně a to v jedné společné kategorii. Nakonec se přihlásilo 12 žáků, kteří byli rozděleni do tří skupin, ze kterých se postupovalo přímo do vyřazovací části turnaje. Vítězem se stal s velkým přehledem žák 9. A Jakub Kovařík, který ve finále přesvědčivě porazil žáka 6. A Adama Vašicu, jenž se stal překvapením turnaje. Za zmínku rozhodně stojí úspěšné účinkování jediné dívky Nikoly Šestákové z 9. B, která dokonce postoupila ze své skupiny a nad její síly byl až čtvrtfinálový souboj.

Celkově se turnaj odehrál ve velice příjemné předvánoční atmosféře v duchu fairplay, kdy všichni zúčastnění si tuto možnost změření sil velice pochvalovali. Věřím, že se z tohoto sportovního klání před Vánoci stane tradice, která postupem času získá na své prestiži a ohlasu i mezi ostatními studenty naší školy. Už teď je zřejmé, že další možnost se zapojit budou mít studenti 2. stupně na jaře v podobě velikonočního turnaje.

 

Výsledky:

  1. Jakub Kovařík (9. B)
  2. Adam Vašica (6. A)
  3. Matyáš Procházka (6. A)
  4. Martin Benda (8. A)
Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587