018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Ekotýden 2018

Na Růžovce se zase po roce bude sbírat starý papír a nově i vyrábět nejoriginálnější Ekovýrobek.

Ve dnech 12. - 15. března 2018 proběhne na naší škole "Ekotýden". Zapojíme se tím do projektu škol "Recyklohraní" a do sběrové soutěže vyhlášené  firmou AVE.

Sbírá se starý papír (svázaný a předem zvážený), vybité baterie (zvážené) a drobné elektro (mobily, tablety, klávesnice a myši…). Velké spotřebiče (rádia, varné konvice, PC obrazovky …) a žárovky ať děti  n e n o s í! Sběr se bude vybírat od pondělí do čtvrtka, ráno,  před vyučováním (od 7.40 do 7.55 hod).

Výtěžek akce bude použit na nákup školní permanentky do ZOO a na sladké odměny pro sběrače.

Letos nově mohou jednotlivci nebo menší skupiny soutěžit o cenu za nejoriginálnější Ekovýrobek. Výroba může začít už teď (doma nebo ve škole). Povoleným materiálem je vše, co už někdy bylo použito (papír, PET lahve, víčka, plasty, obaly, látky, vlna….). Výrobky s popiskem (jméno žáka +  třída) odevzdávejte v průběhu Ekotýdne do kabinetu přírodopisu.

Už se těšíme na zajímavé nápady!

Jaroslava Kubátová a žáci ES

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587