018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Vánoční kolo 2. ročníku turnaje ve stolním tenise - PINČES CAP 26. ZŠ Plzeň – Růžovka

Ve středu 19. 12. proběhlo 1. kolo druhého ročníku turnaje ve stolním tenise „Pinčes cap“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka

Stejně jako v předešlém roku, tak i v tom letošním se turnaj odehrál v předvánočním období, kdy žáci nemají už tolik studijních povinností a mají více času se věnovat svým mimoškolním zálibám a aktivitám. Právě pro příležitostní hráče stolního tenisu na naší škole vznikla prvotní myšlenka uspořádat turnaj, který by jim umožnil poměřit síly mezi sebou navzájem a zároveň jim poskytl možnost zažít pocit účastníka regulérní sportovní akce. Po letošním vánočním kole si dovoluji konstatovat, že toto sportovní klání má potenciál se stát událostí, která každoročně bude už navždy spjata se školním rokem v období před vánočními prázdninami.

Tentokrát se přihlásilo 8 účastníků, a to napříč jednotlivými ročníky. Příjemným překvapením bylo celkové vítězství Adama Boháče z 5. C, který ve finále těsně porazil svého jmenovce Adama Vašicu ze 7. A, ten tak podruhé za sebou skončil těsně před vrcholem. Samotné utkání bylo strhující a bylo tak hodno finálového klání. Adam Boháč se stal teprve druhým hráčem, jehož jméno bylo dopsáno na Čestnou listinu vítězů, jež je vyvěšena v hale v 1. patře budovy školy. Doposud tam bylo zapsáno pouze jméno Jakuba Kováříka, dnes už bývalého studenta, jemuž se podařilo vyhrát oba turnaje předchozího ročníku.

Všichni úspěšní hráči byli náležitě oceněni s tím, že jejich reakce při slavnostním vyhlašování se vesměs týkaly toho, že už se nemohou dočkat příštího vánočního kola, kdy opět budou mít příležitost vzájemné konfrontace.

Sportu zdar a stolnímu tenisu zvlášť! :)

 

Výsledky:

  1. Adam Boháč (5. C)
  2. Adam Vašica (7. A)
  3. Albert Pavlásek (9. A)
  4. Altangerel Amarsanaa alias Amra (9. A)
Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587