Růžovka má Mistryni republiky

V týdnu od 7. března se konalo v Koutech nad Desnou Mistrovství České republiky v šachu v kategoriích 10 – 16 let.

Do Koutů se sjelo přes 200 nejlepších hráčů a hráček z celé České republiky. Náš kraj reprezentovala žákyně Adéla Janoušková.

Adéla hrála v silné konkurenci nejlepších děvčat v kategorii do 12 let. Tento turnaj je nejvyšší soutěží v České republice a bojuje se o postup na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy.

Bohužel tento turnaj provázela už různá vládní opatření a tak děti hrály ve velké nejistotě, co bude po dalším kole. Tentokrát ti nejlepší nemohli zaváhat ani v jednom kole. Co kdyby to bylo náhodou kolo poslední. Nakonec bohužel byli organizátoři donuceni ukončit turnaj o dvě kola dříve.

Adéle to přineslo štěstí. Jako jediná hráčka, která neprohrála ani jednu partii, se stala Mistryní republiky a vybojovala si postup na Mistrovství světa v Gruzii.

Adélka vyhrála Mistrovství České republiky třetí rok po sobě, a pokud to situace dovolí, tak bude reprezentovat ČR na Mistrovství světa již počtvrté.