018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Mistrovství Evropské unie v šachu

DVĚ MEDAILE Z MISTROVSTVÍ EVROPSKÉ UNIE (Kouty nad Desnou, 15.8. – 22.8.2020)

V polovině srpna začal dlouho očekávaný turnaj Mistrovství Evropské Unie v šachu. Tento turnaj byl jedinou možností poměřit své síly se zahraničními hráči. Mistrovství světa a Mistrovství Evropy mládeže byly bohužel z důvodu koronaviru zrušeny.

Do Koutů nad Desnou se nakonec sjelo 103 hráčů z 9 federací.  Z České republiky se zúčastnili téměř všichni medailisté z Mistrovství ČR v kategoriích
8 – 14 let.

Na tomto turnaji Českou republiku reprezentovaly dvě hráčky Adéla a Eliška Janouškovy z Plzně, žákyně 26. ZŠ.  Děvčata si postup na tento turnaj vybojovala jako vítězky Mistrovství ČR a Mistrovství Čech.

Opravdu v silné konkurenci holky ukázaly, že patří ke špičce nejen v ČR, ale že se neztratí ani na poli mezinárodním.

Zlatou medaili a titul Mistryně Evropské Unie do 12 let si vybojovala Adéla Janoušková. Adéla získala 5,5 bodů z 9 možných. Mladší Eliška bojovala v kategorii do 8 let a se ziskem 4,5 bodu a horším pomocným hodnocením obsadila nakonec až bronzovou pozici.

 

Gratulujeme!

Přidáváme i odkaz na ocenění šachistek vedením Městského obvodu Plzeň 3.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587