018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

SPORTOVEC ROKU 2020 MĚSTA PLZNĚ

Nadace sportující mládeže stojí za vznikem tradice ocenění nejlepších sportovců města Plzně v kategoriích žactva a dorostu, které má v Plzni dlouholetou historii.

Slavnostní vyhlášení prestižní ankety pořádá pod záštitou primátora města Plzně a již řadu let se koná v důstojných prostorách obřadní síně plzeňské radnice. Město Plzeň tímto způsobem spolu s Nadací sportující mládeže vyjadřuje sportovním nadějím poděkování za vynikající reprezentaci města v tuzemsku i zahraničí.

Mezi oceněnými byla v letošním roce i šachistka Adéla Janoušková, které v roce 2020 získala titul Mistryně České republiky, Mistryně České republiky v rapidu a stala se Mistryní Evropské Unie ve své věkové kategorii.

Adi doposud měla možnost reprezentovat naši republiku na Mistrovství světa v Gruzii, ve Španělsku, Číně a Mistrovství Evropy v Praze a Bratislavě.

„V uplynulém roce byl svobodný život velmi omezen. Výjimku netvoří ani sport, ať profesionální nebo volnočasový. Proto si vážím každého sportovce, který v této těžké době našel motivaci se každodenně připravovat ve svém sportu a často podnikal dlouhé vzdálenosti do míst, kde bylo možné trénovat. Je vidět, že plzeňské sportovní kluby umí bojovat s překážkami a naši sportovci dosahují mezinárodních úspěchů i s těmito překážkami. Všem oceněným velmi gratuluji, “ uvedl 1. náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Sportovcům byly předány pamětní medaile, hodnotné poukázky na nákup sportovního vybavení a drobné dárky.

Přejeme Adélce spoustu dalších úspěchů.

(JŠ, zdroj: www.nsm.cz)

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587