018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Velikonoční kolo 3. ročníku turnaje ve stolním tenise – „PINČES CUP“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka

V pátek 22. 4. proběhlo po dlouhé nucené odmlce způsobené karanténními opatřeními v souvislosti s onemocněním Covid-19 velikonoční kolo 3. ročníku turnaje ve stolním tenise již se zaběhlým názvem „Pinčes cup“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka.

Stejně jako v předešlých letech, tak i letos se toto tradiční sportovní klání odehrálo v návaznosti na velikonoční prázdniny, a to především proto, že je to již tradicí a také proto, že naši žáci mají přece jenom více času se věnovat svým mimoškolním aktivitám, respektive zálibám. Významnou změnou oproti létům minulým bylo vytvoření samostatné kategorie pro bývalé studenty naší školy. Zúčastněným chlapcům patří velké poděkování, jelikož jejich přítomnost výrazně přispěla k oživení turnaje.

V hlavní kategorii chlapců se pro letošek přihlásilo velice slušných 15 účastníků, přičemž dva z nich ještě svoji školní docházku plní na 1. stupni, avšak na úrovni jejich hry to nebylo téměř vůbec znát, ba naopak všechny přítomné příjemně překvapili. Jejich účast byla tak vítaným zpestřením sportovního odpoledne. Celkovým vítězem velikonočního kola se po covidové odmlce stal již potřetí Adam Boháč ze třídy VIII. A. Ve finálovém utkání mu byl více než vyrovnaným soupeřem jeho spolužák Petr Pešta taktéž z VIII A. Na třetím místě skončil možná trochu překvapivě Ondřej Novák ze VII. C, ale je nutné dodat, že naprosto zaslouženě, protože jeho výkony měly během turnaje vzrůstající tendenci. V zápase o 3. místo porazil Radomíra Duška alias Dúšu z IX. A.

Velké poděkování patří kolegyni Veronice Mlčochové, která výrazně přispěla k bezproblémovému průběhu po celou dobu trvání turnaje.

Všichni účastníci turnaje byli náležitě oceněni, přičemž úspěšní z nich obdrželi movité věci, které by do budoucna mohly plnit význam určité vzpomínky na tento turnaj, ale především jim připomenout, že byli kdysi žáky 26. ZŠ Plzeň – Růžovka.

Sportu zdar a stolnímu tenisu zvlášť!

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587