018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

"ÚCTA K ŽIVOTU" aneb Jak udělat svět lepší?

Dne 26. dubna proběhl na naší škole projektový den, který vycházel ze sedmero "věcí lidských" podle Jana Amose Komenského.

Žáci tak měli možnost seznámit se nejen s Janem Amosem Komenským, jeho životem, myšlenkami a dílem, ale i proniknout do společenských témat jako jsou například politika (vláda), media, kultura, rodina, vzdělávání a další.

Učitelé si se svými žáky zvolili jedno z témat "věcí lidských" a tomuto tématu se během projektového dne věnovali. Základem každého tématu byla myšlenka Jana Amose Komenského. Žáci přemýšleli a spoluvytvářeli myšlenky a představy o tom, jak udělat svět, rodinu, školu nebo svou třídu lepší. Jak by náš svět vypadal, kdyby byl takový, jaký by měl být? Jak vypadá dobrá rodina či škola?

Cílem tohoto projektu bylo ukázat, že výchova člověka by měla vést k ohleduplnosti nejen mezi jednotlivci, ale i v rámci celé společnosti a že převzít zodpovědnost sám ze sebe pomáhá nejen jemu samotnému, ale i všem ostatním kolem.

Výsledkem byly úžasné práce žáků, plné nápadů a myšlenek, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Pro všechny to byla taková "škola hrou", kterou by nám i J. A. Komenský záviděl. 

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587