„Růžovka opět uklízí Česko“ – 20. 9. 2022

Již podruhé se naše škola zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko.

Tentokrát se zapojily 8. ročníky a v druhé polovině akce se přidala ještě třída 9. A. Cílem této akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky nebo jenom odpadky, které narušují životní prostředí kolem nás. Samotný úklid probíhal v Českém údolí, v přilehlém Borském parku a podél toku Radbuzy.

Opětovnou účastí navazujeme kontinuálně na projekt Světové školy, jejíž titul jsme jako škola získali za rok 2020 a v letošním roce se pokusíme o jeho udržení na následující dva roky.

Tímto bych chtěl poděkovat všem kolegům, kteří se této záslužné akce zúčastnili, protože díky jejich koordinaci žáci opravdu poctivě vyčistili dané lokality, čehož důkazem jsou přiložené fotografie.

Sami jsme se přesvědčili, že tato akce má velký význam a i nadále budeme v zapojení pokračovat.