018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Projektový den - VÁNOCE

Advent se pomalu blíží ke konci a to je ideální příležitost nechat vánoční atmosféru prostoupit celou školou. Proto jsme si dnešní den užívali na vlně vánočních tradic z celého světa. Pojďte nahlédnout do našich tříd a užít si kouzlo Vánoc v mezinárodním měřítku. Naše výstupy si můžete prohlédnout na hale školy nebo pod článkem v odkazech. :) 

Každý žák naší školy má dnes v hlavě jen a jen Vánoce. Od prvňáčků po deváťáky nahledéneme pod pokličku vánočních zvyklostí nejen v Čechách. Poodkryjeme oslavy Vánoc na Ukrajině či Slovensku. Porovnáme si rozdíly v oslavách v Německu, ale i severních státech  - v Norsku, Finsku či Dánsku. Neopomeneme anglicky mluvící země, které známe z hodin angličtiny. Ale třeba zavítáme i do tajemných Filipín. Na jih Ameriky do Agrentiny i Brazílie. Nebude chybět Izrael a navštíme vzdálenou Autrálii, dokonce i Japonsko. Bude to velká okružní cesta, která by nejen nám měla poodhlalit Vánoce v různých koutech naší planety. 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587