018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Vánoční kolo 4. ročníku turnaje ve stolním tenise – „PINČES CUP“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka

Ve středu 21. 12. proběhlo již tradiční vánoční kolo turnaje ve stolním tenise se zaběhlým názvem „Pinčes cup“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka

Ve středu 21. 12. proběhlo již tradiční vánoční kolo turnaje ve stolním tenise se zaběhlým názvem „Pinčes cup“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka. Jednalo se již o 4. ročník. Stejně jako v předchozím ročníku, tak i letos byl turnaj rozdělen na chlapeckou a dívčí kategorii. Velká nemocnost v posledních dnech před vánočními prázdninami výrazně zamíchala se stavem startovní listiny. Do samotného turnaje nastoupilo 18 chlapců, a to jak z 2. stupně, tak i z 1. stupně. Dívky nakonec byly čtyři, přičemž se k nim ještě přidala paní učitelka Seidlová, která svou kvalitou hry příjemně překvapila.

Chlapci byli na základě losu rozděleni do čtyř hracích skupin, přičemž první dva v pořadí na základě výsledků postupovali do vyřazovací části turnaje. Celkovým vítězem se již potřetí stal Adam Boháč ze třídy IX. A, kdy po velice vyrovnaném a kvalitním utkání porazil Martina Hoffmanna ze třídy VIII. C. V zápase bylo vidět mnoho krásných a povedených výměn, které přítomní žáci ocenili několikrát zaslouženým potleskem. V utkání o 3. místo byl šťastnějším hráčem Ondřej Novák ze třídy VIII. C, který zvítězil nad Matějem Štroblem ze třídy V. C. Je nutné dodat, že Matěj Štrobl je ještě žákem 1. stupně, avšak na jeho předvedené hře to nebylo vůbec patrné. Je tak velikým příslibem do dalších ročníků.

Dívky se střetly v rámci jedné skupiny a na základě výsledků bylo stanoveno celkové pořadí. Nejúspěšnějším hráčkou se stala Lucie Frýdová ze třídy VIII. B, o jejímž celkovém vítězství nebylo pochyb, jelikož vyhrála všechny zápasy, do kterých nastoupila.

Na závěr je nutné dodat, že celý průběh turnaje se odehrál v duchu fair play a všichni zúčastnění zaslouží poděkování, že svým chováním a sportovním zápolením přispěli k pohodovému sportovnímu odpoledni před vánočními prázdninami.

Sportu zdar a stolnímu tenisu zvlášť!

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587