018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Termokamery ve výuce fyziky

Díky vzdělávacímu projektu LabIR Edu Výzkumného centra Západočeské univerzity v Plzni měli žáci naší školy zapůjčené termokamery.

S kamerami se seznámili žáci sedmých a osmých ročníků.  Při využití termokamery žáci zkoumali například – přelévání kapaliny pohledem termokamery, tepelné vodiče a izolanty, tepelné změny při solení ledu, zahřívání lidského těla při sportovní aktivitě, funkci žehličky na vlasy, teploty různých elektrických spotřebičů, hledání spolužáka v igelitovém pytli za pomoci termokamery a další. Společně hledali možnosti, kde se taková termokamera dá v běžném životě využít, jaké profese ocení využíváni termokamer při práci atd. Žáci poznali, že obal termokamry byl vytištěn na 3D tiskárně. 

Doufám, že si žáci netradiční pomůcku při hodině fyziky užili.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587