018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Digitální zdraví dětí ve 4.A

Dvouhodinový workshop na téma Digitální zdraví dětí ve čtvrté třídě vedla zkušená lektorka Mgr. Zdeňka Černá ze Slow Tech Institute.

Dne 27. 4. měli žáci ze 4.A program o digitálních technologiích v interaktivní podobě od neziskové organizace Slow Tech Institute. ,,Díky podpoře od O2 Chytré školy´´ byl interaktivní workshop rozdělen do čtyř oblastí, které vedla zkušená lektorka Mgr. Zdeňka Černá. Zpočátku se žáky diskutovala o obecných tématech z online světa, některá z nich byla čtvrťákům velmi blízká. Žáci se například dozvěděli, jak by měl vypadat vhodný obsah na sociálních sítích a naopak, jak by vypadat neměl. Zajímavá pro ně byla tvorba bezpečného hesla. Pomocí jednoduchého návodu si sestavili bezpečné heslo ke svému účtu. V závěrečné aktivitě se věnovali dennímu režimu. Ve výsečovém grafu si vybarvili díly podle toho, jak dlouho během dne spí, jedí nebo jak dlouho tráví čas ve škole či online. Výsledek je velmi překvapil. Workshop se žákům velice líbil, někteří by jej rádi zopakovali.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587