018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Velikonoční kolo 4. ročníku turnaje ve stolním tenise – „PINČES CUP“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka

V pátek 21. 4. proběhlo již tradiční velikonoční kolo turnaje ve stolním tenise se zaběhlým názvem „Pinčes cup“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka.

Stejně jako v případě předchozího vánočního kola se jednalo již o 4. ročník. Turnaj byl opět rozdělen na chlapeckou a dívčí kategorii s tím, že chlapecké části turnaje se zúčastnilo 20 žáků a dívčí části tři žákyně. Možnost se přihlásit měli opět i žáci z 1. stupně, což tak někteří učinili, za což jsem byl moc rád. Chlapci byli rozdělení do čtyř skupin po pěti s tím, že z každé postupovali dva nejlepší do vyřazovací části turnaje. U dívek z důvodu nízkého počtu přihlášených se hrálo systémem každý s každým a to dvoukolově.

Vítězem chlapecké části turnaje se poprvé stal Petr Pešta ze třídy IX.A, a to zcela zaslouženě, kdy v rámci celého turnaje neztratil ani jeden set. Navázal tak na předešlá vítězství Adama Boháče ze stejné třídy, který se tentokrát nemohl zúčastnit. Petr ve finále porazil Matyáše Vakeše ze třídy VIII. B, pro kterého bylo celkové 2. místo velkým úspěchem. V zápase o 3. místo byl úspěšnější Martin Hoffmann ze třídy VIII. C, který v tomto zápase předčil Filipa Charváta ze třídy VIII. A, pro něhož to bylo doposud také nejlepší umístění. Za zmínku ještě stojí působení Ondřeje Nováka ze třídy VIII. C, který vyhrál všechny svoje zápasy ve skupině a určitě by bojoval o ty nejvyšší příčky, ale bohužel musel z turnaje odstoupit z důvodu jeho účasti na házenkářském zápase.

V dívčí části turnaje se stala nejúspěšnější hráčkou Sára Huclová ze třídy VI. A, která tak vylepšila své umístění z předešlého vánočního kola. Na 2. místě skončila Nikola Pachová ze třídy VIII. B a na 3. místě Lucie Frýdová taktéž ze třídy VIII. B.

Na závěr bych chtěl mnohokrát poděkovat kolegyni Evě Seidlové, která mi pomohla s celkovou organizací a průběhem turnaje. Měla především na starost dívčí kategorii. Určitě není od věci dodat, že i ona samotná si s děvčaty zahrála a ukázala tak, že žádný sport jí není cizí.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587