018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Vánoční kolo 5. ročníku turnaje ve stolním tenise – „PINČES CUP“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka

Ve středu 22. 12. proběhlo již každoroční vánoční kolo turnaje ve stolním tenise se zaběhlým názvem „Pinčes cup“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka.

Šlo již o 5. ročník s tím, že by číslo bylo vyšší, avšak onemocnění COVID-19 zapříčinilo, že kompletně dva ročníky se vůbec neuskutečnily, a to na základě zavedených opatření.

I tentokrát byl zájem ze strany žáků poměrně veliký s tím, že opět byl turnaj rozdělený na chlapeckou a dívčí kategorii. Chlapecké části turnaje se zúčastnilo celkem 21 hráčů s tím, že tentokrát se mohli přihlásit i žáci 4. ročníků, čehož někteří využili. Hráči byli rozděleni do čtyř hracích skupin, přičemž do vyřazovací části turnaje postupovali pouze hráči umístění na prvních dvou místech na základě získaných bodů.

Už před začátkem bylo jasné, že turnaj pozná nového vítěze, jelikož trojnásobný vítěz Adam Boháč, tak i poslední vítěz z velikonočního kola Petr Pešta, již nejsou studenti naší školy, poněvadž už úspěšně studují na jimi zvolené střední škole. Poprvé tak zvítězil Martin Hoffmann ze třídy IX. C, který tak potvrdil papírové předpoklady, dle kterých byl považován za jednoho z největších favoritů. Ve finálovém zápase porazil Ondřeje Nováka, taktéž ze třídy IX. C, jenž byl Martinovi více než rovnocenným soupeřem. V zápase o celkové 3. místo zvítězil Matyáš Vakeš ze třídy IX. B, jenž porazil Štěpána Podlešáka ze třídy VI. B.

Dívky nakonec byly pouze tři, jelikož se projevila každoroční zvýšená nemocnost před vánočními prázdninami. Dívky se střetly v rámci jedné skupiny a na základě výsledků bylo stanoveno celkové pořadí. Nejúspěšnějším hráčkou se stala Sára Huclová ze třídy VII. A, o jejímž celkovém vítězství nebylo pochyb, jelikož vyhrála všechny zápasy, do kterých nastoupila. Na celý průběh úspěšně dohlížela paní učitelka Eva Seidlová, která se již stala nedílnou součástí dívčí části turnaje. Za to jí patří velké poděkování, stejně tak jako panu učiteli Tomášovi Psohlavcovi, který byl také přítomen.

Na závěr je nutné dodat, že celý průběh turnaje se opět odehrál v příjemné předvánoční atmosféře. Všichni zúčastnění stejně jako ve všech předchozích případech zaslouží velké poděkování, že svým chováním a sportovním zaujetím přispěli k bezproblémového sportovnímu odpoledni.

Sportu zdar a stolnímu tenisu zvlášť!

 

VÝSLEDKY:

CHLAPCI

  1. Martin Hoffmann (IX. C)
  2. Ondřej Novák (IX. C)
  3. Matyáš Vakeš (IX. B)
  4. Štěpán Podlešák (VI. B)

DÍVKY

  1. Sára Huclová (VII. A)
  2. Nikola Pachová (IX. B)
  3. Tereza Koukolíková (IX. C)
Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587