018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Jarní den v Nebílovech

Třída 3. C si první jarní den spojila s velikonočními tradicemi, procházkou a exkurzí.

Den jsme začali velikonočním programem v Prusinách. Seznámili jsme se s lektorkami, zahráli si plno her, ozdobili Moranu, kterou jsme vhodily do místního rybníka, a vyhnali tím zimu z kraje. Na zahrádce jsme pozdravili a nakrmili zvířátka. V učebně jsme pak barvili vajíčka v červeném zelí a vyprávěli si o tradicích. Svůj čas na Prusinách jsme zakončili návštěvou místního kostela, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o jeho historii.

Po příjemně stráveném dopoledni jsme se vydali na procházku pro naučné stezce Nebílovy. Cestou jsme porozovali probouzející se přírodu a na konci naší trasy nás čekalo milé překvapení. V Nebílovských sadech jsme měli nachystanou exkurzi moštárnou a sušárnou ovoce, ochutnali jsme mošt i sušené hrušky s jablky. Domů jsme odjížděli s dobrou náladou, výlet se nám velice vydařil.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587