018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Velikonoční kolo 5. ročníku turnaje ve stolním tenise – „PINČES CUP“ 26. ZŠ Plzeň – Růžovka

V pátek 26. 4. proběhlo každoroční velikonoční kolo turnaje ve stolním tenise se zaběhlým názvem „Pinčes cup“
26. ZŠ Plzeň – Růžovka, i když tentokrát s vynuceným zpožděním.

Opět šlo o kontinuální navázaní na vánoční kolo, které se odehrálo jako už tradičně v čase před vánočními prázdninami. Vzhledem k tomu, že 9. ročníky čekalo příjímací řízení a poté odjezd na zahraniční pobyt do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, byl termín posunut na konec dubna.

Stejně jako tomu bylo v předchozích ročnících, tak i tentokrát byla účast veliká. Chlapecké části turnaje se zúčastnilo 20 žáků s tím, že pro některé to byla poslední účast před jejich odchodem na jimi vybrané střední školy. Systém turnaje nedoznal žádných změn s tím, že po obvyklé skupinové fázi následovala část vyřazovací. Z té vzešli nejlepší čtyři hráči, kteří se utkali o konečné umístění. Poražený ze semifinálového souboje odešel možná překvapivě Martin Hoffmann ze třídy IX. C, jenž nakonec v zápase o celkové 3. místo předčil možná největší překvapení turnaje – Ondřeje Lišku ze třídy VI. B. Finálový zápas přinesl v krátké historii tohoto již tradičního turnaje nového vítěze, a to Ondřeje Nováka ze třídy IX. C, který si tak vynahradil prohrané finále z vánočního kola. V krásném zápase porazil Matyáše Vakeše ze třídy IX. B.

Dívčí části turnaje se zúčastnily pouze tři žákyně, které tak měly možnost mezi sebou odehrát více vzájemných zápasů. Nejlepší hráčkou se stala poprvé a naprosto zaslouženě Lucie Frýdová ze třídy IX. B.

Závěrem je potřeba opět nejvíce poděkovat samotným žákům, jež vytvořili příjemnou sportovní atmosféru bez nežádoucích projevů. Zároveň velké poděkování patří i našemu bývalému žákovi Jakubovi Kováříkovi, jenž byl výrazně nápomocen po celou dobu trvání turnaje.

Sportu zdar a stolnímu tenisu zvlášť!

 

VÝSLEDKY:

CHLAPCI

  1. Ondřej Novák (IX. C)
  2. Matyáš Vakeš (IX. B)
  3. Martin Hoffmann (IX. C)
  4. Ondřej Liška (VI. B)

DÍVKY

  1. Lucie Frýdová (IX. B)
  2. Nikola Pachová (IX. B)
  3. Tereza Koukolíková (IX. C)

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587