018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Setkání školních parlamentů

V úterý 12. 11. 2019 se někteří členové školního parlamentu zúčastnili besedy o stravování ve školních jídelnách. Beseda se konala ve volnočasovém centru Radovánek a zúčastnilo se jí několik plzeňských škol.

Program besedy byl velmi nabitý, a tak se nikdo ani chvíli nenudil. Nejprve přišlo přivítání. Následovala beseda s primátorem panem Martinem Baxou. Měli jsme jedinečnou možnost si s panem primátorem popovídat a na cokoli zeptat. Dozvěděli jsme se tak spoustu zajímavých věcí nejen o něm, ale i o celé Plzni. Poté předstoupily děti, které se o prázdninách zúčastnily kempu školních parlamentů, mezi kterými byla i naše Adéla Nováková. Prezentovaly nám svůj projekt, jehož cílem bylo vytvořit návrh na zajímavé místo nebo událost, která nám v Plzni chybí. Prezentovány byly opravdu zajímavé nápady jako umělá bobová dráha na Lochotíně, cesta za poznáním památek Plzně nebo pojízdná kavárna na řece Radbuze. Po prezentaci přišla paní ředitelka jídelny při 10. ZŠ, která nám předvedla, jak by měla vypadat moderní školní jídelna a jak úpravu jídelny zrealizovat. Po zajímavé přednášce přišla přestávka, během které jsme měli možnost ochutnat některá vynikající jídla, právě ze školní jídelny 10. ZŠ. Nakonec proběhla prezentace našich školních jídelen, kde každá škola prezentovala svoji školní jídelnu a na základě podmětů žáků vyhodnotila nejoblíbenější jídla. Našim žákům se na jídelně líbí hezká výzdoba a výběr ze tří jídel. Naopak nejvíce kritizovali dlouhé fronty a hluk. Nejoblíbenější slané jídlo je řízek s kaší a ve sladkém jídle vyhrály lívance.

Beseda pro nás byla zajímavá. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o tom, jak vlastně školní jídelna funguje, a že není jednoduché uspokojit všechny.

Za školní parlament

Adam Hojer, 8. B

https://www.plzen.eu/o-meste/aktuality/aktuality-z-mesta/v-plzni-spolecne-zasedly-mestsky-a-krajsky-parlament-deti-a-mladeze.aspx

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587