Putování Lumpíka napříč Českou republikou

Děti ze VII. oddělení ŠD v Liticích se zapojily do projektu ostravské ŠD.

Plyšový medvěd Lumpík cestuje poštou nebo pomocí dobrovolných „spojek“ napříč Českou republikou, kde navštěvuje děti z přihlášených ŠD. Všichni společně sledujeme putování Lumpíka, pečlivě zaznamenáváme trasu a již navštívená místa do mapy a prostřednictvím zápisků v Lumpíkově deníku se seznamujeme s činností v jiných družinách a dozvídáme se zajímavosti o jednotlivých městech.

Lumpíka jsme se konečně dočkali v pondělí 4. 3. 2019. Přivítali jsme jej s nadšením, ukázali mu naši družinu a školu, zahráli si hry, vzali jsme jej na společnou procházku, ukázali mu naše město, poštu, hrad. Poté Lumpík společně s dětmi poobědval, následoval zápis do deníku, pozdrav a dárečky pro děti z následující, chocenické družiny, a poté už se Lumpík zase vydal na cestu.

Jeho putování budeme dále sledovat a s dětmi z jeho domovské družiny zůstaneme v kontaktu. Na jejich adresu míří jako poděkování za návštěvu obrázky Lumpíka, které jim naše děti namalovaly.